Izobraževalno gradivo

Na tej strani najdete izobraževalno gradivo, ki ga boste uporabili v učilnici. Če želite izvedeti več o tem, kako ga uporabite in kaj potrebujete, kliknite na spodnje povezave. Izobraževalno gradivo je razdeljeno na predavanja in vaje. Predavanja navadno trajajo od ene do dveh ur, kjer učenci dobijo priložnost za igro in razpravo o surovinah. Vaje so krajše in jih je mogoče izvajati tudi brez priprave.

 
 

Namen predavanja je poučevanje o kamninah in mineralih ter o njihovi uporabi v današnji družbi. Predavanje je razdeljeno na dva dela; v prvem delu učenci igrajo igro v posebnem svetu (karti), v drugem delu pa si ogledujejo resnične kamnine in se učijo, kako jih določijo z uporabo pripomočkov, ki jih spoznajo v igri.

Ta naloga se lahko uporabi za poučevanje o potrebi mineralnih surovin v izdelavi vsakodnevnih produktov. Vaja uporablja koncept Bingo igre, ki je prilagojena na izdelavo novih predmetov v BetterGeo, ki jih napaja litijska baterija. Obravnavajo se lahko teme, kot so naravni viri, izdelava produktov, polnilne baterije in viri energije. Te teme se lahko povežejo s šolskimi predmeti, kot sta geografija in tehnologija.

Računalnik ni potreben.

Naloga je namenjena poučevanju o mineralnih surovinah in njihovem pridobivanju iz zemljine skorje. V nalogi se uporabljajo lego kocke za prikaz razlike med kamnino in rudo ter kako kovine pridejo iz mineralov, ki gradijo različne kamnine.

Računalnik ni potreben.

Učenci razumejo kaj je življenjski krog izdelkov in se naučijo. Za razvoj ustvarjalnosti in domišljije morajo v igri Minecraft sestaviti 3 različne črke R, ki predstavljajo besede ''reduce'' (zmanjšanje odpadkov), ''reuse'' (ponovna uporaba) in ''recycle'' (reciklaža).

BetterGeo LOV je vaja, ki pomaga pri razvoju orientacijskih sposobnosti, uči o pomembnosti krožnega gospodarstva za našo družbo in pomaga izboljšati sposobnost dela v skupini.

S to vajo želimo dvigniti zavedanje o dejstvu, da potrebujemo surovine za izdelavo vsakdanjih predmetov. Za bolj kompleksne predmete potrebujemo celo več različnih surovin, kar pomeni, da je pot od prve faze – iskanja surovin, do končnega izdelka zelo dolga in zahtevna.