lithium_battery_minecraft_bettergeo

Õppemäng: Liitiumpatarei bingo (beeta)

Selle õppemängu abil saab õpetada maa- ja loodusvarade kasutamist igapäevaste vahendite ja asjade tootmisel. Õppemäng põhineb bingo mängul ja on seotud uute patareitoitega esemete meisterdamisega BetterGeo mängus. Teemasid nagu loodusvarad, tootmine, taaskasutatavad patareid ja energia-allikad saab integreerida õppeainetesse nagu näiteks loodusõpetus, geograafia ja tehnoloogia. See õppemäng ei vaja arvuteid ega BetterGeod.

Mida sa vajad?

  • Igale grupile on. üks tööleht ja sellega seotud esemed. Valida on kolm erinevat töölehte: lae sobiv alla pdf [link] ja prindi see värviliselt ja kahepoolselt välja.

  • Erinevad esemed, mida õpetaja või mängujuht hakkab välja loosima. Lae alla pdf [link] ja prindi see värviliselt ja kahepoolselt välja.

  • Abimaterjaliks õpetajale on esitlus, mida õpetaja saab bingo ajal kasutada. Lae alla siit [link] ja muuda seda vastavalt enda õpilaste tasemele.

Õpilaste vanus ja klassi suurus?

See õppemäng sobib õpilastele vanuses 7-13 aastat. Klassi suurusel pole piirangut, grupi suuruse valib õpetaja ise ja töölehti saab kasutada kaks korda.

Ajakulu?

Selle õppemängu esmakordseks läbiviimiseks kulub umbes poolteist tundi. Kui töölehed ja esemed on valmis prinditud, kulub aega umbes üks tund. Kui õpetaja soovib mõnda teemat sügavamalt käsitleda, võib õppemäng kesta üle kahe tunni.

Raskusaste?

Õppemängu raskusaste on madalast edasijõudnuni ja seda saab vastavalt õpilaste tasemele kohandada. Mängu põhimõte on lihtne ja sellega saavad hakkama ka nooremad õpilased. Keerukuse tase oleneb õpetaja poolt kohandatud esitlusest, esemetes, kasutatud materjalidest ja käsitletud teemade valikust.

 

1. osa: Ettevalmistus


1. samm:

Lae alla ja prindi töölehed (meisterdamise lauad Minecraftis) ning esemed õpilastele ja õpetajale (mängujuhile) [link].


2. samm:

Õpetaja annab igale grupile töölehe ja kasutatavad esemed ning palub õpilastel need punktiirjoonte järgi välja lõigata. Õpetaja teeb oma materjalidega sama.


3. samm:

Õpetaja tutvustab mängus (ja BetterGeos) kasutatavaid uusi patareitoitega esemeid õpilastele ja asetab nende pildid tagurpidi lauale. Õpilased asetavad esemed, mida nad ehitama hakkavad, töölehtede kõrvale ja Liitiumpatarei Bingo võib alata. Enne mängu võib õpetaja anda üldise ülevaate esemete tootmisest, maa- ja loodusvarade tähtsusest ja sellest, kust neid saab.


 

2. osa: Bingo mäng


4. samm:

Õpetaja loosib välja ühe eseme ja nimetab loositud eseme. Kui õpilastel on see ese nende töölehel olemas, asetavad nad selle eseme töölehel vastavale kohale.


5. samm:

Õpetaja tutvustab mängus esinevaid maavarasid. PowerPointis on mängus kasutatavate maavarade (vask, alumiinium ja haruldased muldmetallid) kohta mõned faktid. Töölehel olevate ikoonide peale vajutades saab nende kohta rohkem informatsiooni. PowerPointi esitlust võib julgelt vastavalt õpilaste tasemele muuta ja maavarade kohta fakte lisada.


6. samm (soovi korral):

PowerPointis on olemas kaardid, mille abil saab ülesannet geograafiaga siduda ja erinevates riikides leiduvatest maavaradest rääkida.


7. samm:

Jätka Bingo-mängu, kuni kõigi gruppide töölehed on täidetud. Nüüd õpilased teavad, millist maavara mingi eseme ehitamiseks BetterGeos vaja on.


8. samm:

Õppemängu lõpetuseks räägi natuke liitiumioonpatareidest. Mängus saab neid ainult päikseenergiaga laadida (s.t. Minecraftis päevasel ajal).

3. osa: Arutelu


9. samm:

Pärast õppemängu saab õpetaja klassis läbi viia tutvustuse ja arutelu loodus- ja maavaradest, tootedisainist, taaskasutamisest, taaslaetavatest patareidest, energiallikatest või kliimamuutusest.